Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - Społeczeństwo

Przetwarzali odpady bez zezwolenia

2023-03-24 22:26
 

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Bydgoszczy ustalił, że w trakcie rekultywacji nieczynnego wysypiska w miejscowości Bławaty przetwarzano niedozwolone odpady, a prowadzona ewidencja była niezgodna ze stanem rzeczywistym.

Przypomnijmy, że w sierpniu 2022 roku inspektorzy WIOŚ w Bydgoszczy przeprowadzili kontrolę na nieczynnym wysypisku w miejscowości Bławaty, które przechodzi proces rekultywacji. Jak się okazuje, w trakcie prowadzonych prac doszło do nieprawidłowości.

- Przeprowadzona na wskazanym składowisku kontrola wykazała przetwarzanie odpadów bez zezwolenia (w ramach rekultywacji na składowisko dostarczano odpady m.in. tworzyw sztucznych i makulatury, które nie zostały wymienione w wydanym przez Starostę Mogileńskiego zezwoleniu, więc nie mogą być wykorzystane w czasie rekultywacji) oraz prowadzenie ewidencji odpadów niezgodnie ze stanem rzeczywistym. W związku ze stwierdzonymi naruszeniami nie zostały wydane zalecenia, podjęto natomiast inne działania, wynikające z kompetencji przypisanych Inspekcji Ochrony Środowiska, w tym: została wydana decyzja wstrzymująca działalność wykonawcy rekultywacji w zakresie przetwarzania odpadów nie ujętych w decyzji Starosty; decyzja K-P WIOŚ stanie się wymagalna jeśli podmiot nie wniesie odwołania, zostało wszczęte postępowanie w sprawie wymierzenia kary pieniężnej za przetwarzanie odpadów bez zezwolenia - Małgorzata Witkowska, Naczelnik Wydziału Inspekcji z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Bydgoszczy.

Ponadto informacje o ustaleniach kontroli zostały przekazane do Starostwa Powiatowego w Mogilnie i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu w celu ewentualnego wykorzystania. (PK | fot. WIOŚ Bydgoszcz)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [14]» dodaj komentarz   

 » ekologia (rudy | 28-03-2023, 16:33:23)

No i co na to "wybitny ekolog z Łąkiego, obrońca drzew" w skrajni drogi? A może by WIOŚ sprawdził jak powstała i jak działa w Łąkiem "przydomowa oczyszczalnia ścieków"? O składowaniu końskiego łajna tuż przy drodze i bezpośrednio na gruncie nawet nie wspomnę.

 » Mataczenie (strzelniok | 28-03-2023, 15:16:09)

Jak ktoś czyta i słucha uważnie to bardzo szybko wychwytuje małe kłamstewka ze strony obecnego włodarza. Zapewniano nas o tym ze nad rekultywacją czuwa nadzór i monitornig pytam się jaki? Kto teraz zapłaci za pozbycie się tych śmieci.

 » Chlewnia (Ja | 27-03-2023, 22:32:48)

Gnojowica niby truje,a sprawdzil ktos jak truje wysypisko? Przeciez tam wywozone byly roznosci, a smrod az do Strzelna dociera. A wladza co? Cisza,najlepiej milczec. I znowu dzialania wladzy niezgodne z prawem tak jak w przypadku chlewni. Oj obawiam sie, ze takie rzady obecnego burmistrza pograza finansowo gmine. Pewnie po nastepnych wyborach konieczny bedzie kolejny program naprawczy

 » Do mieszkańca. (X | 27-03-2023, 21:23:08)

Lokalny portal,czeka na wytyczne od Burmistrza. Nic innego nie napisze. Jedynie co zrobi,to z wyzywa od najgorszych,tych co będą zadawać pytania. .

 » dopłaty (Strzelno | 27-03-2023, 20:51:25)

Drodzy państwo jeżeli widzieliście to co tam się działo to trzeba było dzwonić do Inowrocławia a wy siedzieliście i patrzeliście czy coś nie znajdziecie to tak jak z rządem pis ,wszyscy wyzywają a jak co do czego to patrzą co im nasrają z ochłapów jak im zostanie z tego co Polaków okradną

 » Obserwator (czytelnik | 27-03-2023, 17:18:27)

Firma zwożąca albo wiedziała o tym lub sama została oszukana.A wam nie przeszkadza elektrosmog??jest tak samo groźny jak czad, i jakoś nikt o swoje zdrowie się nie martwi, przypadek?

 » śmieci (mieszkaniec | 27-03-2023, 12:19:45)

Może w strzelnicy burmistrz odpowie na postawione zarzuty. druga sprawa to gdzie gminne ? skoro to teren gminy .Myślę,że mieszkańcom należą się wyjaśnienia . Co na to lokalny portal ? Może lokalna prasa Pałuki zacznie się tym problemem interesować .

 » do Metek (Czysty | 26-03-2023, 21:51:38)

Bardzo poważny zarzut. Mam nadzieję, że to nieprawda a jeżeli jest inaczej to sprawa wymaga gruntownego wyjaśnienia.

 » Społeczeństwo (Metek | 26-03-2023, 12:56:48)

Wszyscy komentujący wiedzą ze kolesie Burmistrza wywieżli do Bławat wszystkie pozostałości po byłej Aptece z Rynku ,dane osobowe +leki +różne pozostałe odpady bez segregacji ,wiatr roznosił,- ekologia nie dla wszystkich .

 » Zarządca wysypiska (Yeti | 25-03-2023, 22:53:41)

Przepraszam bardzo. Kto jest na miejscu na tym wysypisku i nim zarządza, dozoruje? Ktoś wie?

 » Spoleczenstwo (Cg | 25-03-2023, 16:11:03)

Do komentujących: dlaczego skoro macie takie informacje nie zgłaszacie tego? Wystarczy zagooglować numer do wojewódzkiego inspektoratu, napisać pismo może je ponowić jak trzeba i jest szansa, że coś sie w tym kraju zmieni. A Wy tylko marudzicie ale nic z tym nie robicie. Ja bym to zrobił od razu. Jak ktoś truje mnie i moje miasto to sie sprzeciwiam. Nie zgadzam się.

 » ... (Mieeetek | 25-03-2023, 09:44:38)

Przecież tam przez lata nawet szlabanu nie było.. Można było wjeżdżać..a wiadomo że nikt tam dla turystyki nie jechał...

 » Zapraszam do mielenka (Rolnik | 25-03-2023, 07:36:33)

Tam to znajdziecie ciekawe substancje ale burmistrz czy starosta nie widzą problemu

 » !!! (Mieszkaniec | 24-03-2023, 22:42:45)

Ten niemiłosierny smród to nie od makulatury, ani od tworzyw sztucznych, tam nasz Burmistrz pozwolił zwozić osady z oczyszczalni ścieków. Ktoś pewnie przytulił porządną kasę.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Zapachniało chlebem i miodem (0)
 » Skatepark już otwarty (12)
 » Prezes + żona = umowa (49)
 » Mcdonald's pod Mogilnem (50)
 » MIG i Dr. SWAG na festynie (3)
 » Weekendowe wydarzenia (4)
 » Kradł miedziane przewody (4)
 » WYROBKI: Festyn rodzinny (16)
 » Darchem z wyróżnieniem (0)
 » Festyn na boisku (7)
 » Militarny weekend w Chabsku (9)
 » Nagroda dla SP Gębice (2)
 » GĘBICE: Zabawa na boisku (4)
 » Rozrywkowy początek wakacji (6)
 » Otwarto strefę kibica (5)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2021   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ