Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

KWIECISZEWO: Rozbudowa DK15

2022-09-28 00:04
 

We wtorek, 27 września została podpisana umowa na rozbudowę drogi krajowej nr 15 w miejscowości Kwieciszewo. Koszt tej inwestycji to 5 318 544,39 złotych brutto.

Jak informuje stopka Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - Oddział Bydgoszcz - w wyniku analizy ofert złożonych w ramach postępowania pn. "Rozbudowa drogi krajowej nr 15 w m. Kwieciszewo", dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty, którą złożyła firma Transpol Lider z Łojewa na kwotę 5 318 544,39 złotych brutto. 27 września została podpisana umowa z wyłonionym w przetargu wykonawcą.

W ramach przedsięwzięcia planuje się rozbudowę drogi krajowej nr 15, rozbudowę skrzyżowania DK 15 z DP2435C, budowę zatoki postojowej, przebudowę i budowę chodników dla pieszych, przebudowę zjazdów indywidualnych i publicznych, budowę wysp dzielących, przebudowę systemu odwodnienia (rowy drogowe, wpusty, przykanaliki, drenaże), budowę/przebudowę oświetlenia ulicznego, przebudowę i rozbiórkę kolizyjnych odcinków sieci uzbrojenia terenu (sieć elektroenergetyczna, sieć telekomunikacyjna), budowę kanału technologicznego, wycinkę kolidujących drzew i krzewów, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego oraz elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Całkowita długość odcinka objętego rozbudową wynosi około 0,5 km. Niniejsza inwestycja ma znacząco poprawić bezpieczeństwo ruchu oraz jego płynność. Nowa nawierzchnia drogi, budowa chodników oraz przebudowa istniejących elementów pasa drogowego poprawią komfort i bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, a także samą estetykę drogi.

Realizacja zadania będzie trwać 5 miesięcy od daty zawarcia umowy z wykonawcą (z wyłączeniem okresu zimowego tj. od 16 grudnia do 15 marca). (I | fot. GDDKiA Bydgoszcz)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [3]

 
   » KOMENTARZE [17]» dodaj komentarz   

 » do joker (czytelnik | 03-10-2022, 13:20:05)

Na szczęście mandaty za wszelkie przekroczenia na drodze przez kierowców bardzo sukcesywnie i bardzo wysoko wzrastają i wzrastać będą to choć jakiś procent kierowców się nauczyć jeździć przepisowo jak za mandat odda kilka wypłat, albo co lepsze całkiem straci prawko

 » Co wy z tą predkoscią? Najgorsza krajówka w Polsce. (Joker | 02-10-2022, 22:12:24)

Wąska. Nigdzie nie jest dwupasmowa. Od tego trzeba zacząć. Dlatego kierowcy łamią przepisy. Chcą sie wyrobić, dajcie im żyć. Wybraliście pólgłówkow którzy ładują kasę w kościoły a nie na drogi to teraz łapcie sufity.

 » DK15 (mieszkaniec | 30-09-2022, 14:36:56)

Kolejna rewolucja(eksperyment) GDDKiA, po ostatniej wpadli na pomysł pokrycia pasów na przejściach jakąś masą elastyczną w wyniku czego przejazd ciężarówki daje efekt działania młota wyburzeniowego, ze starszych budynków spadają dachówki, w domach pękają sufity, wysyłane są pisma a GDDKiA milczy.

 » do mieszkańca (Krasnal | 29-09-2022, 13:01:21)

"Progi zwalniające można stosować w obszarze zabudowanym na drogach klasy L i D, a wyjątkowo na drogach klasy Z. Niedopuszczalne jest ich stosowanie na drogach wojewódzkich, krajowych, na drogach klasy S oraz ulicach klasy GP i G."

 » Do zainteres..... y (arsen | 29-09-2022, 09:05:11)

Co to za bełkot? Do szkoły się miało pod górę.

 » do Krasnal (mieszkaniec | 29-09-2022, 06:52:29)

Progi zwalniające jak najbardziej, wszystko co tylko jest możliwe spowolnić wjeżdżające z zakrętu auta i przeładowane ciężarówki! Dlaczeg? Dla bezpieczeństwa ludzi! to bardzo niebezpieczny odcinek, z zakrętu od Mogilna wjeżdżają rozpędzone auta, a tam jest szkoła! przedszkole! ludzie idą na cmentarz! Orlik! czasami od tej strony na plac zabaw! mieszkańcy poruszają się w kierunku Marcinkowa na pieszo! co z tego, ze chodnik jak ramię w ramię z pędząca ciężarówką- przynajmniej przy jednych z pasów blisko szkoły i przedszkola- światła !

 » Rozbudowa (Mieszkaniec | 28-09-2022, 23:15:15)

Z jednej strony pochwała, że robi się coś dla bezpieczeństwa i modernizuje drogi niemniej jednak miejscowość Kwieciszewo, która nie należy do najmniejszych wciąż nie jest w pełni pokryta łączem światłowodu. Mieszkańcy Kwieciszewa po prawej stornie jadąc od Gębic wciąż nie mają kabla, bo GDDKiA nie pozwoliła na przewiert pod nawierzchnią drogi, a teraz nagle ma wielkie projekty... Może w projekcie ujmiecie ten mały dla inwestycji, ale duży szczegół dla mieszkańców - światłowód????

 » Zdrowie777 (Zainteresowy | 28-09-2022, 19:21:24)

Pew dr zalewska nie miała by nic przeciwko temu gdyby kontrakt z NFZ w mogilnie podpisała dr edytaedyta gefert bartkowiak z 10 wojskowego szpitala klinicznego abolwentka wydz akadem we Wrocławiu to ekstraklasa edyk w Polsce powiat pew by chciał niew co na to dr zalewska rydzykowska ale pew by kolejki się rozładowały może nfz podpisze z tą panią kontrakt w mogilnie spec edyk choć nie ciężka sprawa bo to lekarz który woli inwidualna praktykę lekarska ma prawo ale NFZ pew by chciał

 » Strefa zamieszkania? (Krasnal | 28-09-2022, 15:03:12)

Strefa zamieszkania na drodze krajowej? I może jeszcze progi zwalniające? No nie sądzę. Z drugiej strony mieszkańcy kwieciszewa mogą poprosić o obwodnicę i będzie wykonana szybciej niż ta w Strzelnie. :-P

 » #mieeetek (kg | 28-09-2022, 14:50:53)

tak, zdziwiłem się. Ale to tak wszystko niby ok? Na pewno się coś znajdzie. Może ktoś tendencyjnie się przyłączy do rozmowy i ronda zaproponuje....Nuda. Odnośnie prędkości, jak już ktoś pisał, to absolutnie poprieram pomiary prędkości i mandaty nie w setkach ale w tysiącach zł. Można by też rozszarpać jednego z drugi publicznie ale to pewnie nie przejedzie

 » do kg (Mieeetek | 28-09-2022, 14:09:37)

Zdziwisz się, ale całkowicie popieram tę inwestycję.

 » Brawura (Mieszkanec | 28-09-2022, 13:24:38)

Dokładnie jak napisane poniżej, może trzeba zacząć nagrywać i zgłaszać do odpowienich instytucji sytuacje na drodze, przecież jak przejeżdzają ciężarówki to w domach tak się trzęsie wszystko , ludziom przedmioty spadają z mebli i ścian , trzebaby pomyśleć o grupowym piśmie... pomiar prędkości jak najprędzej i zakaz przejazdu przeładowanym ciężarówkom

 » Plaga (LuizJana | 28-09-2022, 11:10:13)

I kierowcy ciężarówek bez wyobraźni. Przeładowani, z nadmierną prędkością. Wyprzedzają na ciągłej linii, na skrzyżowaniach. Zacznę zgłaszać filmy do Inspekcji się skończy rumakowanie.

 » przebudowa (abxyz | 28-09-2022, 10:01:19)

nie no, to jest dla mnie dobre to, tylko za mało. A co z resztą tej wąskiej ścieżki na dwa konie? bez pobocza z rowami na czołgi?

 » Prędkość na dk 15 (Przerażony prędkością aut na dk 15 | 28-09-2022, 08:40:33)

Na-tej trasie panuje całodobowe przekroczenie prędkości, jeśli pojawia się policja na przystanku to auta zwalniają po wcześniejszym uprzedzeniu przez innych... tylko na ten moment kiedy pojawiają się funkcjonariusze.. może jakieś światła przy pasach koło szkoły chociaż? odcinkowy pomiar prędkości?

 » OGRANICZYĆ PRĘDKOŚĆ PRZEDE WSZYSTKIM (Mieszkaniec | 28-09-2022, 08:35:13)

Uważam, że odcinek drogi od zakrętu z Marcinkowa przez całe Kwieciszewo, aż do Fotoradaru to "droga w strefie zamieszkania" , a w tym przypadku ograniczenie prędkości wynosi 20km/h !!! Idąc tam chodnikiem ma się ciarki na plecach czy nie wjedzie jakieś auto w pieszego, cały ten odcinek pokonują dzieci do szkoły! Samochody nie zwalniają przy żadnych pasach na-tej trasie

 » jakis mieeetek (kg | 28-09-2022, 06:57:15)

już czekam na komentarze mogileńskich mieeetków. A dlaczego Dk15 a nie 16, dlaczego 5 mln a nie 4mln. I wogóle wykonawca to na pewno chce zarobić....

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » STRZELNO: Zimowy jarmark (0)
 » Moto paka dla zwierzaka (0)
 » Niebezpieczne zdarzenie (1)
 » Poszukują 36-latka (0)
 » Weekend pełen atrakcji (10)
 » Polska tradycja na stołach (1)
 » Rozmowa o pracę online (0)
 » STRZELNO: Koncepcja budynku (18)
 » Mikołajki w Żabienku (1)
 » Sadzonki poziomek i truskawek (0)
 » Muzyczno-taneczna gala (9)
 » Kierowca miał 3 promile (6)
 » Potrącenie pieszej w Gębicach (11)
 » Kolejny kierowca z promilami (2)
 » Pijani na drogach (5)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2021   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ