Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - KPP Mogilno

Piesi na celowniku policji

2022-08-10 10:24
 

Policjanci mogileńskiej drogówki prowadzili działania pod nazwą "Pieszy". Ich celem było zapewnienie bezpieczeństwa niechronionym uczestnikom ruchu drogowego. Niestety, podczas akcji funkcjonariusze złapali na gorącym uczynku 18 osób, które przechodziły w miejscu niedozwolonym.

We wtorek, 9 sierpnia policjanci mogileńskiej drogówki przeprowadzili działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Niestety, po raz kolejny piesi udowodnili, że to oni sami nie dbają o własne bezpieczeństwo. Policjanci w trakcie kilkunastogodzinnej akcji ujawnili 18 przypadków, w których piesi przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Po raz kolejny policjanci apelują do kierowców i pieszych - tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą może ustrzec przed kalectwem lub utratą życia. Odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa na wszystkich użytkownikach drogi. (za KPP Mogilno)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [20]» dodaj komentarz   

 » Policja naraża pieszych (Pieszy | 21-08-2022, 23:21:04)

Może policjanci z drogówki przeszkolą załogę Toyoty Hylux, którzy w piątek do południa jeździli po Mogilnie, że pieszemu stojącemu przed przejściem dla pieszych należy wg nowych przepisów ustąpić pierwszeństwa. Kierowca tego patrolu widać jeszcze nie zgłębił tej wiedzy i ordynarnie wymusił pierwszeństwo. Szkoda, że kolega obok nie wlepił mu mandatu, ale chyba też nie był zorientowany w nowelizacji przepisów i nie wiedziałby za co karać. Szkoda panowie, żeście się nie zatrzymali jak ten pieszy gestykulował do was rękami. Mielibyście od razu patrol z drogówki na karku, dowód w postaci nagrań z pobliskiego monitoringu i dwóch świadków zeznających przeciw wam, bo sam tą sytuację widziałem. Zacznijcie najpierw od przeszkolenia swoich, a potem chwalcie się wynikami w terenie!!!!!

 » policja, straż miejska????? (dont | 21-08-2022, 12:24:03)

Czy nikt nie widzi tych kółek na rondach z efektami dźwiękowymi przekraczającymi poziom decybeli dozwolony dla słuchu człowieka?! Odbywają się około godziny 19-21!!!!! Później również w godzinach nocnych ! Czy operatorzy monitoringu tego nie widzą?

 » @piesza (Maniek | 20-08-2022, 22:54:41)

A jaki przepis mówi o tym, że jak jest 50km/h to rowery nie mogą jeździć chodnikami? Nie znam takiego przepisu

 » celownik (rico | 14-08-2022, 13:43:21)

tu na wiosce macie względnie. W miastach te hulajnogi elektryczne to groza

 » do piesza (misiek | 13-08-2022, 22:42:17)

Dzięki, że podjęłaś temat, bo już myślałem, że może tylko ja mam jakąś paranoję. Jak jednak widzisz, zjawisko bezczelnej jazdy rowerem po chodniku, czy przez przejścia dla pieszych jest powszechnie akceptowane. Nic służbom do tego.

 » kontrole (piesza | 13-08-2022, 14:34:13)

Niestety Gezza nie wolno Ci jeżdzić po chodniku w terenie zabudowanym, gdzie pojazdy nie mogą przekraczać 50 kilometrów na godzinę! I naprawdę nie interesuje to pieszych, że ty na chodniku czujesz się bezpiecznie .To piesi mają się czuć bezpiecznie a nie rowerzyści poruszający się w niedozwolonym miejscu. Czekam na akcję wyłapywania rowerzystów pomykających po miejskich chodnikach. Ale przede wszystkim karanie na co dzień wszystkich łamiących przepisy ruchu drogowego, a nie tylko raz w roku z okazji ogłoszonej "akcji"!

 » INFO (Mieszkaniec | 12-08-2022, 12:46:02)

Info z dziś: "132% - o tyle ma wzrosnąć cena za ciepło wytwarzane przez Miejską Energetykę Cieplną w Chodzieży dla użytkownika korzystającego z miejskiego ogrzewania systemowego. Jak tłumaczył prezes chodzieskiego przedsiębiorstwa, tak, jak w przypadku innych firm ciepłowniczych, jest to spowodowane drastycznymi cenami węgla, które wzrosły o 500%. Niestety, nie ma możliwości, by nie przenieść tych kosztów na odbiorcę, ponieważ spółka nie wytrzymałaby takiego obciążenia finansowego." Macie jeszcze jakieś pytania???

 » Rowerzysci (Gezza | 12-08-2022, 12:07:56)

Jestem rowerzysta, ktory czasem dla wlasnego bezpieczenstwa jezdzi po chodniku. Mam nadzieje,ze prawo zezwala na jazde chodnikiem gdy np. ulica jest pelna duzych pojazdow, na ktore nie ma bezpiecznej szerokosci asfaltu. Chce wtedy ulatwic kierowcom pojazdow ciezarowych mijanie mnie bez ryzyka, ze wysla mnie polamanego do szpitala albo gorzej, wklejajac mnie w burtnik. Prawda jest taka, ze warunki drogowe jakie mamy wszedzie w kraju sa bardzo niebezpieczne. Drogi sa przerazajaco waskie, oznakowania i rozwiazania wielu wezlow drogowych sa trudne dla kierowcow. Ubolewam nad tym, ze ulubjony metoda lagodzenia niebezpieczenstwa na takich drogach, polega na ciaglym ograniczaniu predkosci i w kolko karaniu kierowcow. To nie jest koniecznie ich wina, ze jazda naszymi drogami jest czesto na rowni z plywaniem tratwa po wodospadach.

 » do Mieszkaniec powiatu (OBI | 12-08-2022, 08:01:16)

Powtarzasz de..lu te brednie już któryś raz.

 » Polski ład (misiek | 11-08-2022, 21:10:51)

Podzielam opinię piszących przede mną. Nasze służby, delikatnie mówiąc zawzięcie koncentrują się na zmotoryzowanych, a niezwykle rzadko zauważają notorycznie łamiących przepisy pieszych i rowerzystów. Szczególnie ci ostatni to przecież nieprzebrane źródło sukcesów zawodowych i kasy do budżetu ! Nawalony ? No to bezpiecznie pojedzie sobie rowerkiem po chodniku. Stracił prawko ? Tak samo. Do tego bezczelnie zadrynda dzwoneczkiem, albo krzyknie, żeby pieszy intruz ustąpił mu chodnika. Przejście dla pieszych też pokona rowerem, i to z impetem, bo przecież NIKT go nie ruszy. Od zawsze próbuję pojąć fenomen jakiejś powszechnie znanej akceptacji tego procederu. Jeśli jednak ktoś widział policjanta, czy strażnika interweniującego w opisanych tematach, to niech mnie wyprowadzi z błędu.

 » @Mieszkaniec powiatu (Krasnal | 11-08-2022, 13:16:47)

Możesz jeszcze raz opisać swoją historię ale w języku polskim i z zachowaniem zasad interpunkcji? Zupełnie nie wiadomo co chciałeś nam przekazać.

 » do cmg-boy (obserwator | 11-08-2022, 12:59:41)

Jak mają to kontrolować,skoro sami jeżdżą radiowozami z tel przy uchu??Wystarczy spojrzeć na monitoring,np rondo z wiaduktu.

 » Z komórka w ręku (cmg boy | 10-08-2022, 23:47:09)

Może ktoś z tej drogówki z lizakiem w ręku w końcu zaczałby kontrolować jadacych z telefonem przy uchu lub piszacych sms-y prowadzac auto, bo takich codziennie z 20 widzę na głównych ulicach CMG. Wystarczy stanać na Placu Wolności lub Jagiełły.

 » Zdarzenie (Mieszkaniec powiatu | 10-08-2022, 21:25:15)

To daje dużo do myślenia np policji czemu zbiegł z miejsca wypadku jedno jest pewne gdy trafi w ręce półce policji prewencji a kryminalnych jest poszukiwany będzie bardzo w tarapatach za nie udzielenie pomocy osobie grozi kara więzienia o tym zdecyduje sąd a gdy np stan poszkod by się pogor w szpitalu wyrok może być ostrzejszy ok jeśli ten pan miał wypite pieszy co szedł ok to źle zrobił że wypił ale kierujący samochodem uciekł. Miejsca wypadku zachow się nieodpow jak bandyta

 » Przejście (Telekrowy | 10-08-2022, 16:50:16)

Proszę z kontrolować przejścia dla pieszych pod względem rozmowy przez telefon.......

 » !!! (Obywatel | 10-08-2022, 12:45:21)

A o planowanych podwyżkach opłat za CO i ciepłą wodę w SM Mogilno cisza. Czyżby władze miały obawy przed wysyłką do mieszkańców nowych stawek??!!! Oj większości zrobi się słabo, ale z pewnością nie od upałów. Trzeba sprawdzić, czy mogileńskie apteki mają odpowiedni zapas leków na obniżenie ciśnienia.

 » Mandat (XYZ | 10-08-2022, 12:41:41)

Dostał każdy z nich po 1,5 tys. zł mandatu czy tylko z kierowców się doi?

 » . (Al | 10-08-2022, 12:30:52)

I wzorowo bo chodzili i chodzą jak Święte krowy. Rozgadują się przy przejściu dla pieszych i kierowca co ma sądzić? Zatrzymać się? Bo są przy pasach czy uważać że to zwykła rozmowa na chodniku ?

 » Młodzi na motorach (Bolo | 10-08-2022, 11:51:02)

A kiedy policja weźmie na celownik tą grupkę młodych motocyklistów,którzy grubo po 22 szaleją po ulicach Mogilna,między blokami gdzie jest strefa zamieszkania i ograniczenie do 20 km/h?

 » Policyjny celownik (Pieszy | 10-08-2022, 10:52:38)

Dobra, następna akcja za 2 lata. Tera już możemy łazić dalej jak krowy.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Zamienił tablice rejestracyjne (0)
 » Informacje o KSeF (0)
 » 31 mandatów za prędkość (3)
 » Logo dla poprawy wizerunku (5)
 » Praca dla kontrkandydata (61)
 » Plac zabaw z ogrodzeniem (9)
 » Majowa niedziela w Bielicach (13)
 » Świętowali z orkiestrą dętą (1)
 » Występ i mogileńska wystawa (4)
 » Kradzież hulajnogi (2)
 » Dyrektor zwolniona (43)
 » Grają już 50 lat (0)
 » Muzyczny weekend (3)
 » Zmiany w KPP Mogilno (12)
 » Jak zarządzać kadrami w firmie? (0)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2021   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ