Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Opóźnienie przy trwającym remoncie

2022-07-18 01:05
 

Wielu mieszkańców i właścicieli przedsiębiorstw mieszczących się przy ulicy Przemysłowej w Mogilnie narzeka na przeciągający się remont ulicy. Znamy stanowisko Urzędu Miejsko w Mogilnie w tej sprawie.

Po wielu sygnałach dotyczących remontowanej ulicy Przemysłowej zapytaliśmy dyrektora Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Mogilnie o aktualny stan dotyczący przebiegu prac. Zapytanie dotyczyło m.in. tego, czy prace przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem, a jeżeli nie, to co jest tego powodem.

- Prace są opóźnione względem pierwotnie założonego harmonogramu. Powodem są m.in. problemy z dostępnością materiałów budowlanych oraz koniecznością doprojektowania przyłączy sanitarnych do sąsiadujących z drogą posesji, których właściciele zostali poproszeni o zadeklarowanie w terminie do 30 czerwca, czy chcą się podłączyć do budowanej w ciągu ul. Przemysłowej kanalizacji. Ilość przyłączy ostatecznie została ustalona 6 lipca podczas spotkania z zainteresowanymi na terenie budowy. Z powyższego również wynika, podyktowane względami bezpieczeństwa, wstrzymanie się z wykonywaniem związanych z budową kanalizacji głębokich wykopów. Aktualnie na teren budowy dostarczane są materiały niezbędne do wykonania kanalizacji. Roboty ziemne powinny się rozpocząć w najbliższym czasie. Każda przebudowa ulicy, szczególnie w mieście, wiąże się z pewnymi utrudnieniami w ruchu drogowym, to jest nieuniknione - informuje Arkadiusz Grobelski, dyrektor Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Ochrony Środowiska.

Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że zakończenie robót powinno nastąpić do końca bieżącego roku. Dyrektor poinformował również, że aktualnie nie jest przewidziane całkowite zamknięcie ulicy dla ruchu.

- (...) Nie ma takiej możliwości. Wykonawca musi zapewnić dojazd do wszystkich posesji i zakładów pracy zlokalizowanych przy ulicy - mówi Arkadiusz Grobelski.

W obrębie ulicy widnieje obecnie informacja, że od 18 lipca dojazd do posesji i firm będzie możliwy od ulicy Obrońców Mogilna. (PK)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [4]

 
   » KOMENTARZE [20]» dodaj komentarz   

 » droga (obywatel | 06-08-2022, 14:12:15)

jacy wykonawcy taki remont .do szkoły a nie drogi robic

 » Pokraczne remonty (Czarnoksiężnik z krainy deszczowców | 29-07-2022, 11:45:38)

Nie ma w tej mieścinie burmistrza. Jest organizator gier i zabaw. Towarzyskie samozachwyty i nadzieja na następną kadencję. Trzeba to wybyć im z głowy bo czekają nas zmarnowane lata i obudzimy się z obwodnicą na bagna, zepsutą fontanną, ściekami, dziurawymi drogami....a nie zaraz, czekaj..

 » ZOMER (ABC | 29-07-2022, 08:19:11)

A kto to jest zomer.Wiecej informacji na ten temat.

 » DO KAROLA (Metamorfoza | 29-07-2022, 07:29:57)

PiS ma chociaż jakiś pomysł a nie jak to połamane PO -KO czy jak ich nie zwać to diabli ich nadali. Nieroby i udający zaangażowanie.

 » Sądowa i Jagiełły (Stary Rak | 29-07-2022, 07:24:39)

Mieszkać przy tych ulicach od długiego czasu to tragedia. Dziurawe ulice jeszcze bardziej zmaltretowane przez roboty związane z nowymi podłączeniami gazowymi na w/w ulicach doprowadzają mieszkańców do szału. Łomot i hałas oraz trzęsące się budynki podczas przejazdu samochodów w szczególności ciężarowych które też często przekraczają obowiązujące prędkości. Są to drogi wojewódzkie jednak włodarze nie tylko gminy ale i powiatu winny dbać o komfort i spokój mieszkańców. Tak być powinno panowie tak chętnie walczący zawsze o władzę.

 » Zomer (Kot | 28-07-2022, 22:13:50)

Koniec ery zomera i jego przekrętów nie wyjdzie tak szybko z więzienia. Napiszcie artykuł o jego zatrzymaniu i milionowych wyludzenoach na skarbie państwa.

 » Ble ble (Miro | 28-07-2022, 19:38:33)

Czytając państwa komentarze zgadzam się w 100 %. Nieudolność, brak profesjonalizmu i co najgorsze trwonienie publicznych pieniędzy jak zwykle w mogilnie bije rekordy. Niech ktoś mi wytłumaczy po co w parku grająca fontanna - przecież idę do parku posłuchać ptaków lub zespołów w muszli koncertowej. Po co w mogilie kolejny budynek dla młodzieży - a brakuje skateparku. Dostaliście państwo kasę na drogi a robicie taką popełnię z tym odtworzeniem nawierzchni że tylko usiąść i płakać. Mam nadzieję że w końcu zmieni się wlodarz i coś drgnie w dobrym kierunku. Panie Leszku czas że sceny zejść.

 » Fontanna (K2 | 21-07-2022, 18:47:17)

Podobnie ślimaczy się remont fontanny w parku miejskim. Już drugi rok bez wody stoi rozkopany plac budowy. Gorące lato bije rekordy upałów a urzędnicy z magistratu bimbają sobie. Niemoc, czy nieudolność? Trzeba to zapamiętać, przyda się przed najbliższymi wyborami ...

 » nieudolność i kpina ze stanowisk (bezpartyjny | 21-07-2022, 10:07:17)

Gezza, powiedz co rząd ma do niekompetencji PO urzędników w Mogilnie, wpadka za wpadką, i trzymają się przyspawani do stołków, nietykalni, bez odpowiedzialności

 » Remonty po naszemu (Gezza | 20-07-2022, 21:24:57)

Mlodzi Polacy, ktorzy jezdza po swiecie od ladnych paru lat widza teraz pelne oblicze socjalistycznej gospodarki. Porownuja jak wygladaja municipalne remonty na zachodzie. Nic dziwnego, ze rzad liczy na ich powrot. Marzac ze spowoduje to u nas jakis postep. Osobiscie, watpie.

 » Zima (Olo | 19-07-2022, 12:26:25)

Panie Burmistrzu Duszyński czy ma Pan jakiś wpływ na Zdzicha i Stacha co to wsypują łopatę asfaltu w dziurę na jezdni i ubijają ją gumofilcem? Pan się orientuje gdzie w powiecie jest miejscowość Krzyżanna? To zapraszamy! Niech Pan wyjdzie zza biurka i przyjedzie zobaczyć! Jest prawie sierpień, zima się skończyła 5 m-y temu, a na drodze więcej dziur niż asfaltu! Ludzie tu też mieszkają i jeżdżą do pracy - a tak zaniedbanej przez władze drogi jak za Pańskich rządów nie było tu nigdy, nawet za komuny!

 » k a b a r e t (kleofas | 19-07-2022, 07:31:50)

Geesowski profesjonal...

 » Szopka (XXX | 18-07-2022, 21:20:16)

Jak zawsze w tym grajdole zaczyna się pracę od du.y strony. Najważniejsze że kasa na koncie (kontach) naszej władzy się zgadza.

 » A co (Anty | 18-07-2022, 19:22:21)

W Mogilnie było oddane w terminie i nie Spartolone.poznańska to część drogi wojewódzkiej która ma być podobno remontowana w tym roku łącznie z budową kanalizacji, czyli wszystko będzie zrywane. To po co było dzisiaj wlewanie w dziury smoły i grysu. Fontanna to już działa czy nadal w remoncie bo dawno nie byłem w parku, rondo przy galerii poprawią czy tylko poszła kasa na projekt tak jak na 2 odcinek obwodnicy w sumie chyba 4 projekty.choć podobno obwodnica ma być dokończona

 » Zrobiłem podobnie (Joker | 18-07-2022, 17:41:31)

Zerwałem eternit a dachówki i drewno załatwię za miesiąc. Oszczędzam na wodzie bo prysznic czasem z deszczu robię.

 » przebudowa (458KI | 18-07-2022, 13:32:05)

Panie Arkadiuszu z całym szacunkiem organizacja remontu zostawia wiele do życzenia. Po co zrywaliście nawierzchnię w ponad miesiąc temu i utrudniać mieszkańcom i firmom żywot skoro nic się nie dzieje. W pierwszej kolejności przed remontem zapewnia się materiał a potem zaczyna pracę. nigdy odwrotnie.Projektowane przyłącza też powinny być wcześniej uzgodnione. No cóż dyrektor a przedszkolne błędy. Tylko kto za to płaci - podatnicy -więc nie ma się co przejmować brakiem swoich umiejętności.

 » Pisoland (Karol | 18-07-2022, 12:23:25)

Program PiS ma same konkrety: zbierać chrust, zaciskać zęby, ocieplać domy, mniej jeść i grać w totka.

 » Grajek (Waldi | 18-07-2022, 12:07:24)

Niech się wypowie nasz etatowy grojek powiatowy. On powie że to wina wyborców PiS. Beton to Ty jesteś miszczu piosenki

 » Przyłącza kanalizacyjne? (Krasnal | 18-07-2022, 10:14:51)

To przed rozkopaniem drogi nie wiedzieliście, które posesje można będzie podłączyć do kanalizacji? Dlaczego na etapie projektu remontu ulicy ostatecznie nie została ustalona ilość przyłączy? Znowu nie jest to coś czego nie dało się przewidzieć, tylko nieudolność urzędnicza.

 » Wszystko potrafią spi..rolić (rampampam | 18-07-2022, 09:14:43)

żądam usunięcia Grobleskiego i namiestnika Duszyńskiego. To im zawdzięczamy chaos drogowy obecny i następny. Tu mamy przykład jak działają na pałę. Zaczynanie budowy bez odp. dokumentacji? bez przygotowania? Materiały budowlane im się skończyły...noo i ci wredni właściciele działek, ci to dopiero opóźniają bo nie wiedzą czy się podłączyć do komunalki, która i tak spuści ścieki do jeziora. Organizatorom tego cyrku pomyliły się kolejności. Najpierw rozryli 2 km a teraz szukają przyłączy i materiałów - dobrze, że nie zaczęli od otwarcia ze wstęgą i przemowami.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Chleb, miód i polne kwiaty (1)
 » "Wpadł" na drodze w Procyniu (5)
 » Uroczyste otwarcie hali sportowej (4)
 » Młodzieżowa inicjatywa (2)
 » Piknik w Dąbrówce (1)
 » Bajkowy Dzień Dziecka (1)
 » Kradli samochody (3)
 » Jechał za szybko (1)
 » Akcja "Trzeźwy poranek" (1)
 » III Festiwal "Chlebem i miodem" (3)
 » Nowy sołtys w Wylatowie (15)
 » Nieletni w pustostanie (5)
 » Z zakazami i po alkoholu (5)
 » Terapia poprzez rękodzieło (2)
 » Wygrana w tenisie na wózkach (2)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2021   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ