Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - KPP Mogilno

Przywłaszczył w markecie 50 zł

2022-01-19 11:09
 

Mogileński dzielnicowy ustalił personalia mężczyzny, który przywłaszczył w markecie banknot o nominale 50 złotych. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Do zdarzenia doszło w jednym z mogileńskich marketów. Stojący przy kasie 65-latek zorientował się, że wypadł mu z kieszeni kurtki banknot o nominale 50 złotych, którym miał zapłacić za swoje zakupy. Mężczyzna spytał stojących obok klientów, czy ktoś znalazł jego pieniądze, jednak usłyszał, że nie. W tej sytuacji 65-latek poprosił o pomoc dzielnicowego.

Na szczęście okazało się, że moment przywłaszczenia został uchwycony przez kamerę monitoringu. Dzięki temu dzielnicowy szybko ustalił tożsamość sprawcy. Okazał się nim 54-latek, który stał przy kasie za pokrzywdzonym. Nieuczciwy mężczyzna widząc leżący banknot wykorzystał okazję i go podniósł. Teraz na własnej skórze przekonał się, że powiedzenie "znalezione - nie kradzione" nie ma nic wspólnego z prawdą. 54-latek za popełnione wykroczenie został ukarany przez dzielnicowego mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Oprócz tego musiał zwrócić przywłaszczone pieniądze.

Policjanci przestrzegają, że znalezione rzeczy należy zwrócić prawowitemu właścicielowi, a jeśli to niemożliwe, zgłosić ten fakt na policję albo przekazać do Biura Rzeczy Znalezionych, które funkcjonuje w każdym powiecie. Nie oddając cudzej własności możemy narazić się na poważne konsekwencji karne. Odpowiedzialność za przywłaszczenie cudzej rzeczy reguluje art. 119 kodeksu wykroczeń i art. 284 kodeksu karnego.

Zgodnie z aktualnymi zapisami ustawy o rzeczach znalezionych, do jednostki policji oddajemy jedynie dowód osobisty, paszport oraz rzeczy, których posiadanie wymaga pozwolenia jak np. broń, czy amunicję. Pozostałe przedmioty, jeżeli nie znamy ich właściciela powinny trafić do Biura Rzeczy Znaleziony, a w przypadku kiedy zostały znalezione w miejscu użyteczności publicznej, np. w galerii handlowej, na dworcu, w autobusie, pociągu - powinny trafić do właściwego zarządcy obiektu, który po upływie 3 dni od dnia otrzymania rzeczy przekazuje ją właściwemu staroście, chyba że w tym terminie zgłosi się osoba uprawniona do odbioru rzeczy. (za KPP Mogilno)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [13]» dodaj komentarz   

 » Poczta (Dre | 28-01-2022, 23:39:29)

Od Poczty to sie odfiolkuj kolego.Domofony sobie naprawcie najpierw a potem na kurierow narzekajcie.Myslisz ze bede stal 10 min pid klatka bo Ci sie d..nie chce ruszyc albo ja podcierasz wlasnie

 » złodziej to złodziej (B | 22-01-2022, 10:08:30)

A widać że kasta jest ci bardzo bliska, zgadzam się z tobą że złodziej to złodziej, i nie ma dyskusji, tylko dlaczego jeden złodziej uniewinniony, a drugiego karze się mandatem 500 zł, i nie pieprz że ludzie mają się ogarnąć, pytam z czego, ludzie chcą sprawiedliwości a nie podziału na Kowalskiego i "piękną kastę", mozesz się nie zgadzać ale prawdy nie zakrzyczysz

 » 50zl (Gezza | 21-01-2022, 13:41:51)

Ale po co tak ostro? Moze to zdezorientowany sedzia?

 » BRAWO MIKI !!!!!! (abc | 20-01-2022, 18:57:02)

To już nie jest poczta.Prędzej jej do Bie....nki.

 » 50 zł (rudy | 20-01-2022, 09:44:53)

Piszecie ludziska o sędziach, którzy nie powinni nimi być. O ich bezkarności, stronniczości, kastowości i tak dalej. I to jest słuszny kierunek. Nie chcecie, żeby tak dalej było. To też jest słuszne. No to teraz zobaczcie, kto tej "nadzwyczajnej kasty" przed tym broni? Jakie partie i organizacje? A czy przypadkiem nie POpieracie ich? Czas na szczery rachunek sumienia. Tusk i Miller działał i działa w waszym interesie?

 » ... (A | 20-01-2022, 09:39:19)

Złodziej to złodziej. Jeżeli klient się pyta gościa , czy nie znalazł banknotu , a on stoi za nim i w żywe oczy kłamie , to już szkoda gadać. Ludzie ogarnijcie się, sędzia faktycznie ukradł i jest złodziejem, ale to nie znaczy ,że wszyscy mamy tak robić. Przy okazji dziękuję bardzo Pani , która ostatnio w Biedronce oddała portfel znaleziony na parapecie. Miło wiedzieć iż są jeszcze uczciwi ludzie.

 » poczta (miki | 20-01-2022, 07:44:11)

o jak miło,że ktoś poruszył temat poczty ta instytucja to kpina z ludzi relikt komuny. za mandat prowizja 16zł od stówki. Kurier z poczty paczki do 14.00 nawet jak siedzisz w domu to awizo wrzuci do skrzynki i se odbierz na punkcie pocztowym tam jedno okinko czynne kolejka na chodniku ja dotrzesz do okinka to pani ci powie, że dopiero paczka dotarła nierozpisana nieposortowana nieprzyjęta przyjdź za 2 godz. wystrój jak kiosk RUCH z wczesnego PRL papierniczy zabawkowy AGD mydło i powidło.i w nazwie Poczta Polska

 » Biuro (Miro | 19-01-2022, 18:56:28)

Max , biuro rzeczy znalezionych znajduje się w budynku starostwa na ul. Ogrodowej 10, pok. 101

 » śmieci "grajdołka" (turysta | 19-01-2022, 17:16:08)

Sorry,a ten co "podniósł" banknocik,nie był to "sędzia"??Tak lubią te nominały??

 » Znalezione (Max | 19-01-2022, 15:53:20)

A gdzie znajduje się Biuro rzeczy znalezionych?

 » Przepraszam że nie na temat (płatnik | 19-01-2022, 14:38:28)

Dlaczego Urząd Skarbowy zlikwidował okienko kasowe i wysyła płatników na pocztę gdzie za przekaz życzą sobie 12zł,czyżby to też dobra zmiana

 » jak równi to wszyscy (kastor | 19-01-2022, 12:11:42)

na miejscu tego co sobie przywłaszczył, nie przyjąłbym mandatu, sędziego uniewinnili, to i jemu też by musieli, tamten bezczelnie z lady zabrał, a ten po prostu znalazł, chłopie oddaj mandat, niech cię sądzą, a co jak równi to wszyscy, tylko "kasta" jest uprzywilejowana?

 » pinć dych (xyz2 | 19-01-2022, 12:04:54)

Jak to zostało swego czasu publicznie pokazane, zabieranie cudzych 50 zet nie jest złamaniem prawa. Jeden sędzia (zapewne taki "wolny i niezawistny" z Themis albo z innej Justici) tak zrobił i włos mu z głowy nie spadł. No a ten dzielnicowy, co za to wlepił mandat, będzie miał sprawę w TSUE.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Motocyklista uderzył w drzewo (4)
 » Odpowie za kradzież perfum (0)
 » Zatrzymany po raz trzeci (8)
 » 624. urodziny miasta (12)
 » Stadion zyska nowe ogrodzenie (3)
 » Wykład o zielarstwie (3)
 » Kolizja samochodu z motocyklem (12)
 » XVIII Wielki Festyn Pomidorowy (4)
 » Wyprzedzał przed pasami (12)
 » Zbiórka produktów w sklepach (8)
 » Mogilno świętuje prawa miejskie (14)
 » W amfiteatrze grali na bębnach (0)
 » Warsztaty bębniarskie (1)
 » Opakmet zaprasza na drzwi otwarte (0)
 » Znaleźli pocisk artyleryjski (4)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2021   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ